Rozpoczynamy prace związane z budową ulicy Wiejskiej w Starej Łomży przy Szosie. Chcemy, aby przed ułożeniem asfaltu na ulicy, zostały zbudowane wszelkie sieci techniczne, w tym sieć gazowa. Po wizycie Piotra Kłysa, Wójta Gminy Łomża, u Grzegorza Mackiewicza, dyrektora Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. oddział w Białymstoku, przeprowadzone zostanie badanie potencjału i możliwości gazyfikacji miejscowości Stara Łomża przy Szosie, Stara Łomża nad Rzeką i Zosin.
Gmina Łomża pozyskała blisko 1 mln 600 tys. zł dofinansowania z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg na pierwszy etap zadania „Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej nr 105 753B ul. Wiejska we wsi Stara Łomża przy Szosie” (zobacz więcej: Miliony złotych na budowę ulic w Gminie Łomża http://gminalomza.pl/index.php?wiad=2267). Prace ruszą w tym roku, ale nawierzchnia jezdni będzie układana w przyszłym roku. Wcześniej mają zostać zbudowana lub przebudowane wszelkie niezbędne sieci. Gmina Łomża podejmuje wysiłki, aby został zbudowany tu także gazociąg, do którego okoliczni mieszkańcy mogliby podłączyć swoje domy, w ten sposób zyskując komfortowe i przyjazne dla środowiska źródło ciepła. Decyzja o budowie gazociągu uzależniona jest od wielkości potencjalnego wykorzystania tego paliwa. Dlatego niezbędne jest przeprowadzenie ankietyzacji wśród mieszkańców zainteresowanych przyłączeniem do sieci gazowej. Ankieta pozwoli Polskiej Spółce Gazownictwa Sp. z o.o. na określenie wielkości zapotrzebowania na paliwo gazowe, a następnie wykonanie analiz sprawdzających efektywność ekonomiczną inwestycji. Od jej wyników będzie zależało, czy inwestycja zostanie podjęta i zrealizowana.
Gaz to czyste paliwo
Zastosowanie gazu ziemnego w indywidualnych gospodarstwach domowych jest jedną z najbardziej efektywnych metod ograniczania emisji zanieczyszczeń powietrza. Gaz ziemny składa się przede wszystkim z metanu, dzięki czemu w trakcie spalania nie powstają produkty zanieczyszczające środowisko (dwutlenek siarki, sadza, popiół, żużel i pyły) i powodujące degradację lasów, zakwaszenie wód, gleby czy pogarszanie stanu zdrowia. Ogrzewanie gazowe jest czyste – nie ma popiołu i pyłu węglowego. W przypadku ogrzewania gazem ziemnym nie osadza się sadza w kominie, więc nie występuje ryzyko zapalenia przewodu kominowego.
Chcesz mieć gaz w domu – wypełnij ankietę
Przygotowana przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. ankieta wraz ze wzorem wypełnienia znajduje się w załączniku (do pobrania).
Prosimy o przekazanie wypełnionych i podpisanych ankiet do Zakładu Gazowniczego w Białymstoku (adres: Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Białymstoku, ul. Sosabowskiego 24 15-182 Białystok) lub przesłanie mailem na adres: kamil.rutkowski@psgaz.pl
foto: inzynieria.com
Wiadomość opublikowana przez: Administrator